Dekoracja ze słoika – estetyka i funkcjonalność

Nie wszyscy ludzie lubią stylistkę dekoracji typu DIY. Niektórym wydaje się ona dość prostacka. Inni zaś chcieliby dekorować swoje mieszkania w ten sposób, jednak obawiają się, że nie posiadają odpowiednich zdolności lub poczucia estetyki. Istnieją jednak takie sposoby na funkcjonalne i ozdobne wykorzystanie starych słoików, które powinny przypaść do gustu niemal każdemu.

Niewiele osób może pochwalić się tym, że w ich domu czy mieszkaniu jest wręcz za dużo miejsca. Znacznie częściej zmagamy się z typowym problemem, jakim jest logistyka rozmieszczenia wszystkich potrzebnych przedmiotów na niewielkiej powierzchni. Jeśli taki problem dotyczy twojej kuchni, dokładnie się po niej rozejrzyj. Być może znajdziesz miejsce, by ciekawie wykorzystać słoiki? Wystarczy, że zamiast zwyczajnie ustawiać je na półce, przykleisz je za wieczko do wiszącej szafki.

W ten sposób zyskasz więcej miejsca w szafkach i na blatach, jednocześnie tworząc interesującą dekorację. Zdziwisz się, jak interesujący widok mogą stanowić zwyczajne słoiki ozdobne, odpowiednio wypełnione. Świetną dekoracją będą różne faktury i kolorystyka środków spożywczych – kaszy, grochu czy kukurydzy. Ciekawie może wyglądać także makaron w fantazyjnych kształtach lub rozmaitych kolorach.

ręczniki papierowe świąteczne świece zapachowe