A może filtr na kranie?

Dzbanki z wymiennymi filtrami kosztują niewiele i są bardzo proste w użyciu. W zależności od modelu filtr należy wymieniać co cztery do ośmiu tygodni, aby utrzymać jego doskonałe działanie. Koszty wymiany filtra nie są wysokie – koszt pojedynczego wkładu to zaledwie kilka złotych.

Istnieją jednak w tej materii rozwiązania bardziej zaawansowane, oferowane zresztą przez tych samych producentów. Mowa o filtrach nakładanych bezpośrednio na krany, z których płynie woda. Dzięki nim za każdym razem, gdy odkręcimy kurek, otrzymamy znakomitej jakości wodę, której nie trzeba już poddawać dodatkowym zabiegom.

Jest bowiem idealnie odfiltrowana i gotowa do spożycia lub gotowania. To oczywiście droższa opcja niż kupno dzbanka, a montaż systemu należy powierzyć fachowcowi. Zazwyczaj firmy wysyłają własnych monterów, którzy w ciągu niedługiego czasu wszystko przygotują.

Udział takiej filtracji w polskim rynku nie jest jak na razie wysoki, ale wszystko wskazuje, że będzie stopniowo rósł. Wadą systemu jest konieczność częstszej wymiany wkładów filtrujących, ponieważ są one eksploatowane na większą skalę.

pokrowce na krzesła https://texdekor.pl/pl/c/PODKLADY/19 mapy-navi.com.pl