Cytrusowe dekoracje

Owoce powinny stanowić nieodłączny element życia każdego z nas. Są ważnym składnikiem zbilansowanej diety każdego człowieka.

Nie należy jednak zapominać, że można wykorzystywać je również na inne sposoby. Nie na darmo od wielu wieków artyści z zamiłowaniem uwieczniają martwą naturę.

Owocowe dekoracje, szczególnie te wykonane własnoręcznie, także mogą poszczycić się wyjątkowym urokiem. Ciekawym pomysłem na dekoracyjne wykorzystanie owoców jest samodzielne przygotowanie doniczki z ich łupin.

Doskonale nada się tutaj skórka od grejpfruta. Należy przeciąć owoc na pół i dokładnie wydłubać z niego miąższ, a następnie wypełnić ziemią i posadzić roślinkę tak samo, jakbyśmy umieszczali ją w zwyczajnej doniczce.

Pamiętaj, by wyciąć niewielką dziurkę na odpływ wody. Ciekawostką jest, że taka cytrusowa łupina dodatkowo dostarcza roślince potrzebnych dla jej rozwoju składników mineralnych.

Do przyrządzania domowych ozdób świetnie nadają się także pomarańcze. Szczególnie warto wykorzystać je w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Nieobraną pomarańczę można dowolnie udekorować, na przykład za pomocą goździków. Tak przygotowana dekoracja będzie nie tylko interesująco wyglądać, a także wypełni dom niesamowitym aromatem.

https://apos.com.pl/ Kołdry antystresowe