Safari w naszym mieszkaniu

Safari nieodzownie kojarzy się z Afryką. W przypadku stylu safari ukazujemy jednak nieco inne akcenty niż w przypadku typowego afrykańskiego stylu. Wystrój w stylu safari idealnie będzie nadawał się do pokojów dziecięcych, ale nie tylko. Pewne jego elementy można z powodzeniem zastosować w pokojach gościnnych, a nawet w sypialni. Czym charakteryzuje się styl safari? Chcąc urządzić pokój w stylu safari musimy pamiętać o ukazaniu różnorodności zwierząt. Niewątpliwą zaletą tego stylu jest uniwersalność, bowiem nadaje się zarówno do pokojów chłopców, jak i dziewczynek. Dzięki temu pokój dziecięcy z pewnością będzie wyróżniał się w porównaniu do pokojów rówieśników.

Jednym z najważniejszych elementów pokoju są ściany. Możemy je ozdobić w motywy zwierząt za pomocą m.in. tapety czy borderów. Pamiętajmy, że dozwolone są wyłącznie te zwierzęta, które zamieszkują Afrykę. Mogą to być lwy, żyrafy cz słonie. W wielu sklepach znajdują się odpowiednie zestawy naklejek.

Warto nimi udekorować meble, a nawet okna. Ponadto zaletą naklejek jest to, że można je stosunkowo łatwo wymienić na nowe. Pamiętajmy przy tym, żeby naklejać je na suchą i czystą powierzchnię. Najlepiej, żeby miała gładką fakturę. Uzupełnieniem pokoju w stylu safari będą odpowiednie dodatki. Poszukajmy maskotek zwierzęcych z afrykańskiego kontynentu. Na wielu akcesoriach dziecięcych również dominuje ten wzór.

Dodatkowo możemy zakupić poduszki lub pościel, na których znajdą się motywy zwierzęce, np. pasy zebry.

zarządzanie nieruchomościami kraków MultiPlate MP200