Mieszkanie na rynku wtórnym – jak wybrać osiedle i czego unikać

Kupno mieszkania w stanie deweloperskim niesie ze sobą dużo dodatkowych kosztów – trzeba całe lokum pomalować, wyremontować i wyposażyć, a często ludzie, którzy właśnie wprowadzają się „na swoje” nie mają na to dostatecznie dużych możliwości finansowych lub zwyczajnie brakuje im czasu. Zwłaszcza, jeśli zaczynają na przykład pracę w nowym mieście i muszą od razu znaleźć jakieś miejsce do spania, a nie chcą pomieszkiwać w wynajmowanych mieszkaniach, zanim deweloper odda im ich własne.

Dlatego tak często decydują się na wynajem mieszkania. Tutaj jednak kwestia wybrania odpowiedniego lokum i odpowiedniego osiedla to kluczowa sprawa.

Obszar miasta na którym znajduje się nasze przyszłe mieszkanie to jedna z najbardziej kluczowych kwestii do rozważenia przed zakupem czegoś swojego. Właściciel mieszkania oczywiście nie powie nam prawdy, jeśli okolica będzie niebezpieczna, dlatego warto zaczerpnąć wiedzę na temat osiedla na przykład od sąsiadów lub poczytać ewentualnie opinie w Internecie.

Dobrze jest też odwiedzić sąsiadów, by wiedzieć obok kogo będziemy mieszkać w przyszłości. Obejrzyjmy dokładnie całe mieszkanie, sprawdźmy jaki widok z okna oferuje wybrane przez nas osiedle.

Trzeba przygotować sobie dużo wcześniej listę rzeczy, o które chcemy zapytać – czy na osiedlu jest przedszkole, sala do zajęć sportowych, sklep całodobowych, jak wygląda stan czystości na osiedlu, czy wygląd ogólny naszego bloku. Lepiej być zbyt dociekliwym i uniknąć późniejszych rozczarowań.

http://falonieruchomosci.pl/ Hydrauliq.pl www.e-rakoniewice.com