Problemy naszych zachodnich sąsiadów

Zastanawiając się nad najnowszymi rozwiązaniami architektonicznymi i urbanistycznymi warto zasięgnąć porad ekspertów nie tylko z Polski i przyjrzeć się, jak to wygląda za granicą. Być może dotrą do nas innowacje z zachodu, zmieniając oblicza polskiego budownictwa.

Również ważna jest znajomość rynku nieruchomości, gdy zamierzamy wyjechać za granicę i kupić tam mieszkanie lub chociażby wynająć coś dla siebie. Tymczasem okazuje się, że osiedla mieszkaniowe, chociażby w Wielkiej Brytanii nie są w tak dobrym stanie, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Ostatnio w prasie brytyjskiej ukazało się wiele artykułów na temat budownictwa w UK. Okazuje się, że osiedla mieszkaniowe są tam uznawane za powód do wstydu, gdyż większość z nich wymaga remontu i wprowadzenia nowszych rozwiązań.

Potrzebne są rewolucyjne zmiany i to w jak najszybszym czasie, mające przetransformować tamtejszy rynek nieruchomości. Emigrując do Wielkiej Brytanii musimy więc szczególnie uważać na to, jakie mieszkanie wynajmujemy, w jakiej okolicy i czy nie jest czasami częścią jednego z tych dysfunkcjonalnych osiedli – wtedy inwestycja może okazać się po prostu nierentowna.

Poza tym w socjalnych osiedlach mieszkaniowych zanotowano wyższe wskaźniki przestępczości, braki w poziomie edukacji, czy słabsze więzi społeczne. Dlatego tak ważna jest odnowa i wprowadzenie nowych pomysłów.

Warto byłoby popracować nad takimi badaniami w polskich warunkach i sprawdzić, jak mieszkanie na „starych” osiedlach wpływa na społeczność lokalną.

https://proell.pl/ szlabany automatyczne