Wanna lub prysznic

Jeśli mamy wodę w łazience, to możemy cieszyć się gorącą kąpielą lub odświeżającym prysznicem. Wszystko zależy od tego, na jaki wariant się zdecydujemy. Obie opcje mają niewątpliwe zalety i cieszą się popularnością.

Niewątpliwym walorem wanny jest to, że można się w niej wyciągnąć i doskonale zrelaksować po ciężkim dniu. Jest jednak rozwiązaniem mniej ekonomicznym, albowiem średnie zużycie wody na kąpiel jest wyraźnie wyższe niż w przypadku prysznica. Kabiny prysznicowe zajmują też mniej miejsca, co w przypadku niedużej łazienki ma spore znaczenie.

Prysznic bierze się szybko, więc zużycie wody jest mniejsze, zwłaszcza gdy zainwestujemy w specjalną słuchawkę, która pozwala zmniejszyć strumień wody bez straty dla efektywności mycia. Utrzymanie kabiny i brodzika w czystości zajmuje mniej czasu, więc wydaje się, że prysznic tę rywalizację wygrywa. Grunt, aby w każdym z przypadków instalacja została wykonana na najwyższym poziomie, ale o to muszą już zadbać wynajęci fachowcy.

Natomiast przy wyborze wanny lub kabiny prysznicowej musimy zwracać uwagę na wymiary pomieszczenia, aby uniknąć przykrych niespodzianek przy montażu.

Dobrze zlokalizowane mieszkania poznań sprzedaż na nowym osiedlu Wytrzymałe ściany oporowe z gruntu zbrojonego Projekty domów w stylu amerykańskim