UK garage ma swoje początki w nurtach takich jak house i junge i podobnie jak one został stworzony w Wielkiej Brytanii. Jest to także kolejny gatunek muzyki klubowej, który powstał w latach 90. ubiegłego wieku.

Wszystko zaczęło się od eksperymentowania z dotychczasowymi utworami utrzymanymi w typie house. DJe zaczęli przestawiać swoje gramofony na8, dodając jednocześnie bardziej połamany i dynamiczny rytm tzw. break beat.

W produkcjach zaczął być również słyszany przeciągliwy i nieco buczący bas. To uzyskane, nowe brzmienie połączono następnie z wokalem i tak powstał nowy nurt elektronicznej muzyki tanecznej – UK garage lub po prostu garage. Obecnie możemy wyróżnić dwa jego podgaunki.

Pierwszy charakteryzujący się nieregularnymi odstępami w bębnie basowym, nazywany 2-step oraz drugi, dla którego typowy jest rytm 4×4 występujący również w muzyce house. Do rozpowszechnienia UK garage przyczynił się niewątpliwie Armand Van Helden, który swoje występy na Ibizie utrzymywał właśnie w tym nurcie.

Skup złomu Chorzów płyta poliuretanowa