Muzeum i Teatr Salvadora Dalego

Budynki w Hiszpanii zaskakują, czarują i olśniewają. Niektóre wyróżniają się także swą oryginalnością, tak jak słynne Muzeum i Teatr Salvadora Dalego w Figueres. Nad projektem tego niezwykłego budynku pracował sam wielki artysta – Salvador Dalí.

Obecnie, we wnętrzu muzeum można odnaleźć około 350 prac surrealistycznego malarza. Właściwie nie ma w tym nic dziwnego, że Muzeum i Teatr Salvadora Dalego tak bardzo wyróżnia się wśród innych budynków. Dzieła Dalego pasują bowiem idealnie do intrygującej konstrukcji budowli, w której są eksponowane.

Muzeum zadziwia swą formą zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Cała bryła została pomalowana na ciemnoczerwony kolor. Ciekawym elementem są ponadto miniaturowe modele chleba, którymi pokryta została cała powierzchnia budynku.

Na górze budynku znajdują się także figury w kształcie jaj, stanowiące rozpoznawalny element sztuki tego artysty. Muzeum i Teatr Salvadora Dalego posiada również szklaną kopułę, która umożliwia lepszą ekspozycję prac, znajdujących się wewnątrz budynku.

Michor Luksusowe apartamenty na sprzedaż https://villesolackie.pl/informacje/ ekskluzywne apartamenty Poznań Centrum Na stronie developera Wasowscy Developments http://www.wasowscy-developments.pl/ znajdziesz mieszkania w Markach