Krótka historia Pabianic

Dzisiaj Pabianice zaliczane są do średniej wielkości miejscowości, które pod względem ekonomicznym radzą sobie, delikatnie to ujmując, niezbyt dobrze. W przeszłości miasto miewało jednak zdecydowanie lepsze okresy. Historia Pabianic jest dość długa, ponieważ pierwsza osada została tutaj wybudowana około tysiąc lat temu.

Przez długie lata to nie pobliska Łódź, ale właśnie Pabianice były największym miastem w regionie. Potem nastąpił pewien regres, na który wpływ miało wiele różnych czynników, między innymi liczne konflikty zbrojne, które dotknęły miasto. Jego odrodzenie nastąpiło w XIX wieku za sprawą bardzo prężnie rozwijającego się przemysłu szwalniczego.

Do pabianickich szwalni przybywali robotnicy z różnych stron świata i to przybywali masowo – w drugiej połowie XIX stulecia miejscowość rozrosła się ośmiokrotnie. Pabianicki przemysł nie przetrwał jednak próby czasu. Historia nie oszczędzała tych ziem, co miało oczywiście przełożenie na podupadnięcie tutejszej gospodarki.

http://hidroma.pl/produkty/sprzegla-i-laczniki-dzwonowe/ walzstangen http://www.wostal.biz/skup-zlomu-ruda-slaska.php skup złomu Ruda Śląska Wostal