Jaką nagrzewnicę powietrza wybrać?

Wśród sposobów na ogrzewanie pomieszczeń można wymienić między innymi nagrzewnice powietrza. Mają one niewątpliwe zalety i w pewnych sytuacjach można uznać je wręcz za optymalne. Przede wszystkim stanowią one urządzenia w większości mobilne (cechuje to zwłaszcza modele pracujące w oparciu o paliwo gazowe). Poza tym wykazują dobrą efektywność, zwłaszcza gdy zostaną im zapewnione odpowiednie warunki do pracy. Potencjał w tym zakresie jest spory i nie da się temu zaprzeczyć. Na rynku oferowane są bardzo różne modele nagrzewnic, z których każda ma trudne do podważenia plusy, ale w pewnych sytuacjach określone typy urządzeń mogą okazać się mniej efektywne. Na pewno dobrym rozwiązaniem w wielu sytuacjach może być nagrzewnica elektryczna.

Zasilana prądem nie wymaga siłą rzeczy stosowania paliwa – ani gazu, ani oleju. Tym samym można ją uznać za rozwiązanie pod pewnymi względami bezpieczniejsze, ponieważ w ramach pracy sprzętu nie trzeba obawiać się otwartego płomienia, co jest normą przy nagrzewnicach gazowych. Oznacza to, że w niektórych miejscach taki typ nagrzewnicy jest jedynym możliwym wyborem. Ściślej mówiąc wszędzie tam, gdzie pojawia się ryzyko zapłonu, chociażby materiałów o znacznej palności. Tyczy się to środków chemicznych, paliw, ale także odzieży czy papieru lub tektury. Selekcja musi być rzeczowa, bo nagrzewnica nagrzewnicy nierówna Oczywiście modele elektryczne mają też zasadniczą wadę, jaką jest spore zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dlatego najlepiej sprawdzają się one przy ogrzewaniu pomieszczeń niedużych względnie do chwilowego ogrzewania większych przestrzeni.

Użytkowanie nagrzewnicy elektrycznej na większą skalę będzie po pewnym czasie całkowicie nieopłacalne z tytułu bardzo wysokich rachunków za energię. Dlatego biznes powinien zastanowić się na takimi nagrzewnicami, chyba że ich użycie jest uzasadnione aspektami, o których była mowa powyżej. Interesującą opcją były i są nagrzewnice wodne. Mają one pewien zasadniczy plus – nie ogrzewają bezpośrednio powietrza, ale jest ono ogrzewane przez wymiennik woda-powietrze. Oznacza to, że pomieszczenie nagrzewa się dłużej, ale uzyskana wyższa temperatura także utrzymuje się przed dłuższy czas. To dobre rozwiązanie, jednak relatywnie duże zapotrzebowanie na energię plus konieczność stałego dostarczania wody do układu sprawiają, że opcja ta jest wybierana jedynie w dość specyficznych uwarunkowaniach. Opłacalność jest w większości przypadków kluczowym kryterium przy wyborze modelu nagrzewnicy.

http://zbiorstal.pl/produkty/zbiorniki-sprezonego-powietrza