Jak pakować prezenty?

##Powiedzenie: ,, Nie oceniaj książki po okładce’’ niesie ze sobą sporo życiowej mądrości. Jednakże nie ma zastosowania w przypadku prezentów. Lepiej by nasze podarunki były estetycznie zapakowane. Ponieważ wpływa to na ich prezencje, która jest istotną kwestią. Jak pakować prezenty? Sposobów istnieje wiele. W niniejszym artykule podjęto rozważania na temat pakowania podarunków za pomocą ozdobnego papieru.

Zgrabne paczuszki – jak je wykonać?

Przycinanie i zaginanie może być nie lada wyzwaniem dla osób, które na co dzień nie podejmują się tego typu czynności. Dlatego nie jednemu z nas przyda się konkretna instrukcja. Jak rozpocząć przygodę z pakowaniem prezentów dla bliskich i ważnych osób?

  • musimy wybrać ozdobny papier – Zwykle jest on dostępny w kwiaciarniach, sklepach z upominkami, marketach itp. miejscach. Na rynku do wyboru mamy cały wachlarz różnorodnych wzorów i tekstur papierów. W zależności dla kogo i kiedy chcesz podarować ładnie zapakowany prezent, dobierz odpowiedni kolor i rodzaj papieru.

    W przypadku dzieci sprawdzą się opakowania mające motywy postaci z bajek. Dziewczynki chętnie przyjmą różowe podarunki, a chłopcy niebieskie. W czasie świąt Bożego Narodzenia sprawdzą się barwy złota, srebra, czerwieni i zieleni. Panie preferują opakowania z kwiatowymi wzorami. Interesująca bywa sama struktura papieru, bowiem możesz kupić materiał pokryty brokatem, wypustkami lub zwykły, gładki, klasyczny papier. Moda na eko dotarła także tutaj, dlatego dostępne są ekologiczne arkusze wykonane z nieszkodliwych dla środowiska substancji.

 

  • Najlepiej, gdy nasz podarunek ma kształt kwadratowy albo prostokątny. Ponieważ zapewni nam to komfort jego pakowania. Jeżeli prezent nie spełnia tego warunku, możesz umiejscowić go w kartoniku nadającym kształt całej paczuszce. Ewentualnie, gdyby ta czynność była nie możliwa – prezenty mogą być zapakowane także w wspomniane na wstępie torebki. Kiedy mamy już wybrany papier, a prezent spełnia wymogi związane z jego kształtem , przechodzimy do pakowania.

 

  • Przewracamy na lewą stronę arkusz papieru i kładziemy na nim nasz prezent.

    Potem przechodzimy do pierwszego cięcia. Musi ono być precyzyjne, dlatego wskazane jest idealne odmierzenie zbędnych fragmentów opakowania. Celem jest uzyskanie możliwości zakrycia wszystkich boków prezentu papierem.

 

  • Zaginanie to kolejny etap. Postaraj się by każde zgięcie papieru było wykonywane równo i w odpowiednim miejscu. Następnie sięgnij po taśmę klejącą, to dzięki niej paczuszka będzie estetycznie opakowana. Na sam koniec możesz zawiązać ozdobną kokardę lub przyczepić ją używają

Gotowe! Tak zapakowany upominek możesz podarować wybranej osobie. Zapewne efekt Twojej pracy nie utrzyma się długo na skutek otwarcia prezentu, które jest powiązane z rozdarciem papieru. Jednakże efekt estetycznego zapakowania jest bardzo istotny. Ponieważ przekłada się na walory wizualne naszej paczuszki. Nie zapomnij o dodaniu do prezentu słodyczy, dobrego alkoholu lub dokupienia kwiatów. Te drobiazgi są często miłymi dodatkami do podarunków.

Do dzieła! Pakuj wybrane prezenty i sprawiaj radość bliskim! Dawanie jest znacznie przyjemniejsze niż branie!.

http://e-keller.pl/tampodruk/ skup złomu Chorzów http://www.wostal.biz/skup-zlomu-chorzow.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu Piękna kartki noworoczne sami sprawdźcie.