Funkcje przemysłu-2

Przemysł jest produkcją zasobów naturalnych, które na potrzeby człowieka są przetwarzane. Przemysł ma funkcję produkcyjną: czyli wspomniane pozyskanie i wytworzenie produktu docelowego.

Funkcja społeczna: dzięki przemysłowi tworzone są nowe miejsca pracy, rozwija się technologia, tym samym zmienia się poziom życia ludzi. Funkcja przestrzenna, a do niej zaliczamy rozwój miast, zmiana procesów urbanizacji, przekształcanie środowiska szczególnie w ostatnich latach.

I ostatnia funkcja ekonomiczna, czyli produkcja dóbr, surowców naturalnych, wśród nich przede wszystkim energii. Przemysł, jak widać po jego funkcjach, ma ogromną rolę w każdym kraju, ale nie w każdym kraju jest na takim samym poziomie.

Im bogatsze państwo i bardziej rozwinięte, tym i przemysł jest na wyższym poziomie. Poza tym niezwykle ważne jest to, że nie każde państwo dysponuje takimi samymi surowcami naturalnymi.

Nie sposób przecież porównywać kontynentów Europy z Afryką, które różnią się od siebie całkowicie, zaczynając od klimatu, który ma wpływ na przemysł.

interlan.pl przekaźniki bistabilne