Fuji TV, Tokio, Japonia

Tokio – stolica Japonii, prawdziwa kraina zaskakujących rozwiązań, również tych architektonicznych. Japonia zadziwia, fascynuje i urzeka niemal wszystkich na całym świecie. To właśnie tam bowiem zobaczyć wiele imponujących budowli, w tym również interesującą konstrukcję – Fuji TV. Budowla położona jest w Zatoce Tokijskiej, na obszarze sztucznej wyspy Odabia.

Tam bowiem można podziwiać wiele modernistycznych konstrukcji, w tym również Fuji TV. Futurystyczny budynek jest dziełem architekta Kenzō Tange. Nietypowa konstrukcja stanowi siedzibę komercyjnej telewizji japońskiej – Fuji Television. Nietypowa budowla została oddana do użytku w roku 1996.

Jej cechą charakterystyczną, oprócz zaskakującego kształtu, jest duża odporność na wstrząsy. Cecha ta chroni budowlę przed trzęsieniami ziemi, o które w Japonii wcale nie jest trudno. Bardzo rozpoznawalny element Fuji TV stanowi ogromna, srebrzysta kula, osadzona na szczycie budynku. Jest to punkt obserwacyjny, z którego doskonale widać panoramę fascynującego miasta Tokio.

warbud-beton.pl Sklep z narzędziami Normi.pl