Drum and bass

Drum and bass swoje powstanie zawdzięcza m.in. hardcore i jungle. Początkowo była to elektroniczna muzyka taneczna, której głównym ośrodkiem byli jamajscy imigranci w Wielkiej Brytanii. Za prekursora tego gatunku uważa się Goldiego.

Muzykowi temu jako pierwszemu udało się odnieść komercyjny sukces, nagrywając utwory w nurcie drum and bass. Jego album „Timeless” znalazł się na siódmym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Charakterystyczną cechą drum and bass jest oczywiście bardzo głęboki bas, synkopowana linia perkusyjna oraz szybkie tempo, które przez cały utwór utrzymuje się w przedziale 160-180 uderzeń na minutę. Instrumentami wykorzystywanymi najczęściej przy tworzeniu tej muzyki są sekwencer, sampler, syntezator i perkusja. Drum and bass zawiera w sobie wiele mniej lub bardziej melodyjnych podgatunków.

Polska scena drum and bass jest dość rozbudowana, a niektórym jej twórcom udało się zaistnieć także na arenie międzynarodowej. Dokonał tego m.in. duet CLS&Wax oraz Sonic Saturation.  .

wybijak odpornosc.chorobyswiata.com.pl